europaleta1

EUR palety

Palety EUR jsou nejčastěji používanou logistickou pomůckou. Jsou vyráběny podle ČSN 269 110- Evropská čtyřcestná prostá paleta EUR podle mezinárodní normy UIC 435-2 .

Europaleta je v Evropě velmi rozšířená výměnná transportní paleta.

Je to velmi detailně normovaná, dřevěná plochá paleta s plochou 0,96m2 a s mírami 1200 x 800 x 144 mm(délka x šířka x výška). Vlastní váha  palety je mezi 20-24 kg podle vlhkosti dřeva. Je spojená 78 speciálními hřebíky. Europaleta je takzvaně čtyřstranná paleta, může být uchopena ze všech čtyř stran automatickým  manipulačním zařízením nebo vysokozdvižným vozíkem a transportována.

 

Palety EUR nabízíme jak nové, tak použité.

Palety EUR použité dělíme na světlé ,,A” a tmavé ,,B’’

Standardní palety

Standardní palety jsou ve většině případů nevratným obalem. Je zde kladen důraz na nízké náklady. Standardní palety jsou nejčastěji vyráběny v rozměrech 1200 * 800 mm a je možné je tepelně ošetřit a vybavit certifikátem IPPC. Nosnost standardní palety je dána uspořádáním a tloušťkou prken a tím lze dosáhnout nosnosti jako u EURO palety. Požadovanou nosnost standardní palety doladíme vždy podle přání zákazníka.
Výrobu je možná zajistit, jak v malých seriích, tak i v tisícových zakázkách.
Standardní palety doporučujeme zákazníkům, kteří chtějí minimalizovat náklady na dřevěný obalový materiál.

Rozměry nejčastěji vyráběných standardních palet:

* 1200 x 800 mm

* 1200 x 1000 mm

Díky vlastní dopravě, dokážeme doručit Vaše palety kamkoliv po celé ČR i Evropské unii.

Atypické palety

Atypické palety vyrábíme v nejrůznějších provedeních dle požadavků zákazníka. Jejich výrobní parametry jsou podrobně specifikovány, mohou mít různou výšku, nosnost i konstrukci. Zákazník si může zvolit vlastní specifické rozměry palety, rozestupy a počty prken na ložné ploše, použitý spojovací materiál – hřebíky, šrouby, druh dřeva, nosnost, zkosení hran.
Pokud nemáte vlastní technický výkres nebo potřebujete s paletou poradit, sdělte nám Vaše požadavky a společně nalezneme vhodné řešení.

Pokud palety míří za hranice ČR, je nutno paletu tepelně ošetřit tzv.certifikace IPPC což znamená zahřátí jádra min na 57 °C pro zničení plísní a choroboplodných zárodků.

Díky vlastní dopravě, dokážeme doručit Vaše palety kamkoliv po celé ČR i Evropské unii.

plastove-palety-storage

Plastové palety

Tepelné ošetření

NEPTUN NORD s.r.o. disponuje sušárnou pro tepelnou úpravu dřeva a je certifikovanou společností vlastnící osvědčení o funkční způsobilosti zařízení na ošetření dřevěného obalového materiálu podle §68 a §69 a zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinářeské péči a změnách některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů a podle ISPM (International Standards for Phytosanitary Measures) Pub. No. 5: Guideline for regulating wood packaging material in international trade, 2002, FOA, Rome.

Napište nám:

Vaše jméno a přijmení*

Váš email*

Váš telefon*

Vaše zpráva